سیاسی

 

 

ادامه مطلب...

تورکمنیا- دکتر سیدی:درراستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب هموطنان تورکمن نیز جهت حضور حداکثری در انتخابات دهمین دورهء مجلس شورای اسلامی، برای رسیدن به وحدت کلمه و انتخاب گزینه ئی بهتر از میان نامزدهای نمایندگی مدتی است در تلاشی شبانه روزی می باشند.

ادامه مطلب...

تورکمنیا- دکتر سیدی:درراستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب هموطنان تورکمن نیز جهت حضور حداکثری در انتخابات دهمین دورهء مجلس شورای اسلامی، برای رسیدن به وحدت کلمه و انتخاب گزینه ئی بهتر از میان نامزدهای نمایندگی مدتی است در تلاشی شبانه روزی می باشند.

ادامه مطلب...تورکمنیا: جناب دکتر سیدی سلام علیکم ضمن احترام و عرض خسته نباشید بابت انتشار مطالب و تحلیلهای  خوبی که به عنوان عضو هیئت تحریریه در سایت منتشر می کنید، می خواستم خدمت شما استاد گرامی عرض کنم که هدف اینجانب از متن « مهره های سوخته تورکمن در بازی ائتلاف » این بود که از « تک رأی های مردم شهرستان آق قلا » و « سرازیر شدن آرای مردم آق قلا به سمت کاندیدای غیر بومی » جلوگیری شود.

ادامه مطلب...✍ تورکمنیا _ آ  گوکلانی :

✅ بیماریهای فصلی نظیر آنفولانزا ، آبله مرغان  که واگیر دار هستند ، هرساله تعدادزیادی ازافراد جامعه را مبتلا می سازدوباعث بوجودآمدن مشکلات فراوانی درحوزه های مختلف خصوصا قسمت آموزش وپرورش ومدارس میشوند. لزوم توجه به این مساله ازلحاظ پیشگیری بسیارحایز اهمیت است.

ادامه مطلب...

تورکمنیا- رویا سادات هاشمی: بحث فیلتر شدن تلگرام و کوچ اهالی فضای مجازی به پیام رسان های داخلی طی چند هفته گذشته به یکی ازمهمترین بحث های مردم در دنیای سایبری و حقیقی تبدیل شده است. به گونه ای که ماندن یا رفتن از آن محل گفتمان و مناظره گروه های مختلف است؛ اما در این بین چیزی که نقطه مشترک تفکرات گوناگون محسوب می‌شود این است که در حال حاضر نه فقط ایران که جامعه جهانی نیز قادر به انکار کردن عالم سایبر و فضای مجازی نیست این در حالی است که می شود ظهور دنیای اینترنت را در سبک زندگی مردم امروز یک انقلاب دانست.

ادامه مطلب...

 

تورکمنیا-آ.گوکلانی:  نهادخانواده در جامعه ی امروزمتناسب با زمان خویش  دستخوش تغییرات وتحولات فراوانی گردیده است . علت انهم ریشه در علل مختلفی دارد  که یکی از مهمترین واساسی ترین دلایل آن،  چگونگی  روابط بین زن ومرد در زندگی مشترک میتواند  باشد. 

ادامه مطلب...

تورکمنیا- مهندس وحید دلیجه: یکی از معما هایی که جواب آن بی پاسخ مانده یا همیشه ابهام برانگیز است و همیشه هم خواهد بود، خود کشی است.

ادامه مطلب...

تورکمنیا- آ. گوکلانی: برای انجام کاری به مرکز شهر رفته بودم. در هنگام تردد در آن حوالی، به یک  غرفه ی کوچک فروش مواد غذایی نیمه آماده بر خوردم که فروشنده ی جوانی در داخل ٱن مشغول تهیه وتدارک سفارش مشتریان بود.

ادامه مطلب...

تورکمنیا- آ. گوکلانی:  با انجام یک تحقیق ساده دربین افراد  جامعه ویا مصاحبه با معلمان در می یابیم که آمار ازدواج هایی که در سنین پایین صورت می گیرد روبه افزایش است. وعواملی چون فقر اقتصادی، فرهنگی واجتماعی در بروز آن نقش موثری دارند. 

 

ادامه مطلب...

تورکمنیا- حمید حاجی پور: پارکینگ بزرگی که تا چشم کار می‌کند موتور است و موتور. موتورهای رنگ و رو رفته‌ای که  شواهد نشان می‌دهد ماه‌ها و شاید سال‌هاست در  خانه ابدی شان خوابیده‌اند.
بعد از  عکاسی با موبایل دوباره بر می‌گردم پایین و می‌روم داخل پارکینگ موتور. قیامتی است. موتورهای زیادی پارک شده‌اند یا بهتر است بگویم روی هم افتاده‌اند. به جرأت می‌توان گفت نیمی‌از آنها اسقاط شده‌اند.

 

                       ادامه مطلب...                               

 

   تورکمنیا- آ.گوکلانی:  همه ی ما اوقاتی از زندگی خویش را دربیرون از خانه وبرای انجام امور روزمره، اختصاص می دهیم.ودر این رابطه با حضور در اجتماع وبازار اغلب با صحنه هایی مواجه میشویم که دیدن آن ها بسیار مشمئز کننده  می باشند.

 

ادامه مطلب...

 


تورکمنیا- دکتر امید کوکبی: مطمئنا داشتنِ سواد خوندن و نوشتن یا مدرک تحصیلی به تنهایی به معنای دانایی و به تبع اون توانایی نیست.به نظرم دانا کسیه که موقعیت رو درک میکنه و عملکرد متناسب با اون وضعیت رو میدونه و مطابقش عمل میکنه.

ادامه مطلب...


تورکمنیا- دکتر امید کوکبی: تابستونای دوره ابتدایی‌مو میومدم اینجا. من و پسرعموهام حمید و مجید و رحیم به قول معروف "ساغچی" جالیز خربزه و هندوانه بودیم، یعنی نگهبان. البته اصولا کسی نبود چیزی دزدی کنه چون تو مرام کسی نبود، نگهبونی ما هم برای دور کردن گاو و گوسفندا و یا پرنده‌ها و خارپشتای مزاحمی بود که "تاق" هندونه و خربزه رو میخوردن یا خراب میکردن. البته در طول روز، کنار بازی و گشت زنی، علف های هرز رو هم میکندیم و یا ردیفهایی که خراب شدن رو اصلاح میکردیم.

 

ادامه مطلب...

  تکدی  یا گدایی یکی از معضلاتی است که در اجتماع وبه ویژه شهر های بزرگ نمود بیشتری دارد ودر نتیجه ی فقر مالی شدید وعدم توانایی در اداره کردن امورات زندگی بوجود می آید.

ادامه مطلب...تورکمنیا _ مراد قربانی :در پایان بخش سوم موضوع به سه کلید واژه دسترسی پیدا کردیم: مدرسه،دستگاه قضایی، زندان


درنگاه اول شاید ارتباط چندانی بین این سه مکان به نظر نیاید اما مشکل از جایی آغاز شد که همان اختیارات مدرسه به جایی بنام دادگاه منتقل شد اما نه از پایه، نه از شش سالگی، نه از ضمیر پاک و آموزش محور کودک مستعد، بلکه در مقابل یک نوجوان و جوان بزهکار که بالفطره با کمی صیقل از پایه میتوانست نباشد،

گولکولوک

 

 

خیرین ایلیارتورکمنصحرا

برای کمک به بیماران تهیدست
شماره کارت
 6037691980012124
شماره حساب
0109936533002
  بانک صادرات شعبه مدنی گنبد

 

 

شماره تماس سفارش:

0935

354

5288

 

خیریه احسان

تلفن:

33230357

شماره کارت ملت

3672_7007_3377_6104