تورکمنیا: یاشولی های گنبد یا همان ریش سفیدهای فعال اجتماعی  که به یاشولی های آغزی بیرلیک گنگشی هم معروف هستند مدتی است که مشغول گذاشتن نشست برای اصلاح ساختار یاشولی ها هستند. این گروه که بدون تشکیلات منسجم و متعارف توانستند سه دوره از انتخابات درگنبد را بطور متوالی به موفقیت دست یابند، نشان دادند از حمایت مردم برخوردار هستند. اما مسائلی که در این اواخر پیش آمد باعث ایجاد گلایه ها و انتقاداتی به عملکرد برخی افراد که عموما امین اعضا نامیده می شدند اما به اسم یاشولی ها حرکت می کردند ،شده بود.یاشولی ها برای وفا به وعده ئی که داده بودند در مورد انجام اصلاحات در یاشولی گری ،این بار برخلاف انتخابات های گذشته بجای اینکه راه خانه هایشان را پیش بگیرند ومثل بقیه مردم دنبال کار و زندگی عادی شان باشند، شبها و ساعت های مدیدی را به هم اندیشی وتبادل نظر پرداخته اند.

کانال رسمی یاشولی ها خلاصهء گرد همایی اول ودوم یاشولی ها را به این شرح انعکاس داده است:طی جلسه ئی که ساعت 23 شب یکشنبه با حضور جمع کثیری از یاش اولی های آغزی بیرلیک و ارسال پیامهای همراهی وهمدلی توسط سایر اعضای غایب صورت گرفت لیست پنجاه نفرهء اولیهء یاش اولیهای آغزی بیرلیک گنگشی مورد تائید حاضران قرار گرفت و بر توسعهء کمی وکیفی آن تاکید گردید.

c_300_300_16777215_00_images_photo_2017-05-22_01-22-59.jpg


حاضرین ضمن تائید لزوم اصلاح کمی وکیفی ساختار یاش اولی گری،  مسائل عدیده ئی در باب آسیب شناسی انتخابات اخیر  مطرح و موضوعات پیش آمده به تفصیل مورد همفکری و تبادل نظر قرار گرفت. یاش اولی ها بر اهمیت در صحنه بودن یاش اولی ها و همچنین ارتباط مستمر و موثر با منتخبین ائتلاف و ایفای نقش در سایر مشکلات مردم درزمینه های فرهنگی ،اجتماعی و اقتصادی منطقه اشتراک نظر داشتند. تصمیم گرفته شد چارت سازمانی و نقشهء راه فعالیت  یاش اولیگری تدوین و تمامی تصمیمات و اسامی اعضا بصورت شفاف در  وقت مناسب به استحضار مردم برسد. یاش اولی ها ضمن تاکید بر مسئولیت واختیارات خود تصمیم گرفتند تمامی تصمیمات بصورت دموکراتیک در مجمع یاش اولی ها گرفته شود و یاش اولی ها نظارت و دخالت کامل برای کنترل سلامت کل جریان داشته باشند. ساماندهی و بازتعریف عملکرد امین اعضا هم یکی از مسائلی بود که توسط حاضرین بر لزوم شفاف سازی و نظارت وکنترل بر آن تصریح وتاکید گردید.

نشست دوم یاشولی ها در کانال رسمی تلگرامی آنها اینطور به اطلاع عموم رسیده است:در تاریخ 96/4/26 جلسه دوم یاشولی ها بعد از انتخابات شوراهای اسلامی برگزار گردید و جلسه بسیار پربار و منسجم بود و با نیروها واعضای شاخص یاشولی و پیام حمایت تمامی یاشولی هایی که بعلل موجه در جلسه حاضر نبودند برگزار شد و به نتیجه های بسیار خوبی نایل گردید.
و خروجی آن مشخص شدن برنامه های آینده . ارتباط مستمر با منتخبین مردم ومسولین .فعالیت وپیگیری برای رفع مشکلات مردم ومنحصر نکردن حوزه فعالیت وزمان فعالیت یاشولی ها به انتخابات و گسترش دایره کمی وکیفی بافت یاشولی گری و همچنین دعوت ازکاندیداهای منتخب آخرین دوره انتخابات شورای شهر ورایزنی وتبادل نظر با آنها تنها بخشی از خروجی جلسه بود.

از خروجی های مهم جلسه یاشولی ها تعیین هیات دوازده نفره نظارت بر یاشولیگری واصلاحات وتجدید نظردر آن وهمچنین بهادادن به کاندیداهای مستعفی شورا واستفاده از نظرات وظرفیت های آنها بود که بزودی با این عزیزان جلسات هم اندیشی برگزار خواهد گردید.اسامی هیات نظارت یاشولی ها جهت شفاف سازی متعاقبا به استحضار مردم خواهد رسید. در نشست مهم یاشولیها به فراگیر بودن یاشولیگری و تحکیم وحدت بین اقشار مختلف وطیف های متعدد اجتماعی تصریح گردید.همگی یاشولی ها بر لزوم وحدت بین مردم و همچنین مسولان برای تداوم نظم وامنیت در جامعه تاکید نمودند وبر تعامل سازنده با مسولان اتفاق نظر داشتند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

خیرین ایلیارتورکمنصحرا

برای کمک به بیماران تهیدست
شماره کارت
 6037691980012124
شماره حساب
0109936533002
  بانک صادرات شعبه مدنی گنبد

 

 

شماره تماس سفارش:

0935

354

5288

 

خیریه احسان

تلفن:

33230357

شماره کارت ملت

3672_7007_3377_6104