سیاسی

 

 

c_300_300_16777215_00_images_946_sdfr4543543d.jpgتورکمنیا: اولین جلسه همدلی و اتحاد ، دکتر رامین نورقلی پور، در بندرترکمن ، منطقه فارابی کلید خورد.

 

این جلسه با حضور بزرگان و سیاسیون منطقه از جمله ، دکتر امین کنعانی ، ناز محمد ولی پور ، حسین جعفری چوگان ، آقای ستار جاور ، مهندس احمد ایری ، آقای حبیب شهنازی ، مهندس کمال الدین یارعلی ( عضو شورای بندرترکمن و یکی از نیرو های اصلی ستاد مهند جلال ایری) و.. برگذار شد،ابتدا با تلاوت آیات چند از کلام الله مجید توسط قاری نوجوان ثوبی و مجری گری استاد ، عراز دردی خوجه این جلسه آغاز شد.


سخنران اول ، مهندس کمال الدین یارعلی ، از اعضای شورای بندرترکمن و یکی از نیروهای اصلی مهندس جلال ایری بود ، ایشان به دور اول انتخابات اشاره کردند و فرمودند که در دور اول ، هر کس طرفدار یک کاندید و سلیقه ای بوده است ، باید به تمام طرفداران کاندیداهای دور اول و خود کاندیداها احترام گذاشت ، در حال حاضر ما تنها یک نماینده داریم و باید با هم دلی و احترام به یکدیگر برای رسیدن به هدف تلاش کنیم.


سخنران دوم دکتر امین کنعانی عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان
ایشان پس از تبریک سال نو به حاضران ، فرمودند : در بین پیام های تبریک سال نو، پیامی توجه من را جلب کرد وآن این پیام بود که ، روزهای خوب ، خود به خود به وجود نمی آیند ،بلکه روزهای خوب را باید ساخت . ان شاالله در سال جدید ، هم چون پایان سال گذشته روزهای خوب را ، با حضوردر پای صندوقهای رای و یک صدایی و همدلی در دهم اردیبهشت سال 1395 با هم خواهیم ساخت. ایشان فرمودند این دور نسبت به دور اول از اهمیت بیشتری برخوردار است پس باید تلاش ها را دو چندان کنیم تا به پیروزی برسیم . دکتر کنعانی بزرگترین خواسته خود را اینگونه مطرح کرد : در این مرحله بزرگترین خواسته ما از شما ، آرمش است ، آرامش است ، آرامش و در کنار آن احترام به یکدیگر ، ان شاالله با این آرامش در سال جدید روزهای خوب را خواهیم ساخت ، دکتر کنعانی که همراه با دکترنورقلی پور امروز را در مناطق نوکنده و کردکوی گذارنده بودند، از جو بسیار عالی و حمایت بی نظیر در این مناطق از دکتر نورقلی پور خبر دادند و فرمودند که همه چیز برای یک همگرایی بزرگ مهیا است.


سخنران سوم مهندس احمد ایری
ایشان مثل همیشه ، ساده ولی پرمعنی و به قول معروف لپ کلام را فرمودند و همانند همیشه رک حرف های خود را گفتند ، ایشان فرمودند ، بدون شک ما سیاسیون منطقه ، تا الان نتوانستیم درست و خوب کار کنیم ، ولی ملت خود توانستند درست تصمیم بگیرند و این نشان از درک بالای ملت دارد و من به این مردم امید و اعتماد دارم که یکبار دیگر تصمیم درست را خواهند گرفت . ایشان فرمودند بدون شک در مرحله دوم یک سری منیت ها و خودنمایی ها و منفعت طلبی ها وجود خواهد داشت و این چیزها طبیعی است ، ما نباید با این چیزها کار داشته باشیم و باید زحمت و تلاش خود را انجام دهیم . ایشان به دوره های قبل ، که به مرحله دوم راه یافته بودند نیز اشاراتی فرمودند و گفتند : در تمام ادوار گذشته ، هیچ دوره ای مثل این دوره وجود نداشته ، که جو به این خوبی به نفع ما باشد و باید این را هم بگویم که این وحدت و هم دلی نیز بی نظیر می باشد.


سخنران چهارم ، نازمحمد ولی پور
ایشان در ابتدا فرمودند شاید به مرحله دوم راه پیدا کردن ما ، یک رحمت باشد ، چرا که موجبات وحدت و هم دلی را در حال حاضر فراهم کرده است ، ایشان اشاره کرده اند که منطقه ما 95000 رای دارد که اگر کمی همت کنیم با رای حداکثری راهی مجلس خواهیم شد و همه چیز در دستان خودمان است. در ادامه ایشان به ترفند های رقیب برای رای گرفتن و ایجاد اختلاف بین مردم اشاره کردند و به مردم هشدار دادند تا گول آنها را نخورند برخی از این ترفندهای مورد اشاره ایشان :
1_ در سایت هایشان عکسهایی مبنی بر حمایت عده ای از علمای منطقه ما یا بزرگان کردکوی و بندرگز را می گذارند ، در حالی که ما پیگر این قضایا بودیم ، به ما گفتند که ایشان با حضور در جشن ها و مراسمات و با گرفتن عکسهایی ، سو استفاده کرده و آنها را حامی خود می نامد.
2_ شما اگر رای بدهید هم ما می رومی ، رای ندهید هم می رویم یکی دیگر از شایعات انهاست ، ایشان در جواب این فرمودند که دیگر آن زمان گذشته است و ما شکی در اجرای درست و سالم رای گیری ها نداریم.
3_ سواستفاده از بی کاری مردم و دادن وعده وعید به مردم منطقه ما ، ایشان در جواب این فرمودند ، رقیب ما یک بازنشسته آموزش پرورش است و هیچ قدرتی ندارد و دولت نیز با او نیست پس به وعده های بی اساس او توجه نکنید.


سخنران پنجم ، حسین جعفری چوگان بودایشان فرمودند با وجود این که جلسه بدون دکتر برگذار می شود، ولی حضور بی نظیر نیروها نشان از وحدت و همدلی دارد ، هدف این جلسه نیز هم دلی و وحدت می باشد. ایشان فرمودند همان طور که در 7 اسفند ماه ، یک حماسه بزرگ آفریدیم ، که نشأ ت گرفته از اتحاد ما بود بار دیگر در 10 اردیبهشت ، حماسه ای بزرگتر را با اتحاد و همدلی مردم خواهیم آفرید. 

ایشان دکتر نورقلی پور را فردی پاک ، صادق و توانمند و نخبه دانستند و انتخاب چنین فردی را به مردم منطقه تبریک گفتند در ادامه ایشان هشدار دادند که مراقب ترفندها رقیب باشیم ، آنها می خواهند با اشاره به انتخابات ادوار گذشته که به دور دوم کشیده شده است مارا نا امید کنند در حالی که امروز با گذشته تفاوت دارد امروز نخبگان ما زیاد هستند ، همه ی نیرو ها با تمام وجود در حال کار کردن هستند و همه اطمینان داریم با اعتماد به نفسی بالا دکتر را راهی مجلس خواهیم کرد. ایشان نیز همه را به اتحاد دعوت کردند و فرمودند ، اگر دیروز با هم رقابتی داشتیم، باید تمام گذشته را به گذشته بسپاریم و با یکدلی و یکی شدن پیروزی را به مردم منطقه تقدیم کنیم.ایشان به شروع انتخابات و سخنان مردم مبنی بر این که تعداد کاندیداها زیاد است آیا نمی شود این ها متحد شوند و یک نفر را کاندید کنند اشاره کردند و فرمودند : مگر یک کاندید نمی خواستید ، حال تنها یک کاندید داریم و این خواست شما بود حالا باید بدون بهانه و با دلی پاک حمایت کنیم و دنبال حرف و حدیث نباشیم.


اواخر جلسه خود دکتر نورقلی پور نیز حضور پیدا کردند که استاد عراز دردی خوجه مجری جلسه شعری از دردهای منطقه و خواسته ی مردم خواندند سپس میکروفن را به دکتر دادند که دکتر با تبریک سال نو و تشکر از آقای خوجه بخاطر شعر زیبایشان فرمودند بزرگترین انگیزه من نیز، برای ورود به این عرصه ، بی شک همین دردها بوده است.

ایشان به حضور در این مرحله اشاره کردند و فرمودند که هر کس دیگری نیز می توانست در جایگاه من باشد و آنگاه وظیفه من بود که از او حمایت کنم حال که این فرصت نسیب من شده ، من متعلق به همه مردم هستم و تنها به خودم و خانواده ام تعلق ندارم ، اگر در مرحله دوم رای بدهید تنها به من نورقلی پور رای نخواهید داد ، بلکه به ایل خودتان ، به سربلندی خودتان ، به امید داشتن دوران خوب برای خودتان رای خواهید داد. در حال حاضر همدلی و اتحاد در حال فراگیر شدن است و این اتحاد تنها در منطقه ترکمن صحرا نیست بلکه در تمام منطقه غرب استان در حال فراگیر شدن است و این نشان از یک همدلی و اتحاد واقعی بین مردم ماست که فرا تر از یک قوم ، یک مذهب و جناح می باشد.


ایشان به لیست امید اشاره کردند و فرمودند ، در دور اول انتخابات لیستی با اسم لیست یا ائتلاف امید در کشور تبلیغ شد که این لیست همه از حامیان دولت بودند که توسط خود دولت و نیروهای حامی آنها ، در تمام مناطق کشور شناسایی و معرفی شدند ، بنده نیز از این منطقه به همراه آقای ربانی توسط شورای راهبردی اصلاح طلبان استان انتخاب شدیم و پس از بررسی و مصاحبه ، بنده را به عنوان یک از اعضای لیست امید معرفی کردند که سر لیست آن آقای دکتر عارف بودند ، همانطور که می دانید در شهرهای بزرگ به تمام اعضای لیست امید ، مردم اعتماد کرده و رای دادند و در مناطقی نیز به دور دوم راه یافتند هم چون منطقه ما ، حال که 69 صندلی دیگر برای تصاحب لیست امید باقی مانده است ، دولت تمام توان خود را برای تصاحب آن صندلی ها خواهد گذاشت چرا که در صورت نا موفق شدن وضع مملکت تغییری نخواهد کرد چرا که از برنامه های صحیح و درست دولت حمایت نخواهد شد. طبق آمار از منطقه گمیشان و ترکمن نزدیک 20000 رای داده نشده است، ما باید تمام تلاش خود را انجام دهیم تا این عزیزان را ترغیب کنیم تا برای توسعه و آبادانی منطقه خود رای دهند و کاری با شایعات نداشته باشیم چرا که هیئت اجرایی با تمام وجود ایستاده تا سالم ترین انتخابات انجام شود ، ان شاالله پیروزی از آن ماست .


در پایان ، مجری جلسه آقای خوجه اشاره خوبی کردند و فرمودند در حال حاضر نسبت به کلاله و آق قلا بهترین شرایط را ، ما داریم چرا که آنها رای شان کم است برای فرستادن نماینده در حالی که رای منطقه خودمان خیلی بیشتراست و همه شرایط برای پیروزی ما مهیا است اگر خودمان بخواهیم.
به امید داشتن ایران و منطقه ای آباد
حبیب الله ایری

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها   

0 #1 عبدالستارکم 1397-08-12 19:47
یاشولی ها و بانیان و مدیران اجماع , مردم حوزه بندرترکمن را ناامید میکنند!!"به مناسبت فرارسیدن سالروز اجماع در غرب گلستان در انتخابات مجلس دهم "

در انتخابات اخیر مجلس دهم در شرق و غرب استان، بحث اجماع جدی شد. در نهایت هم ، این حرف اجماع و یاشولی ها بود که به کرسی نشست و مردم به این «بزرگان قوم خود» اعتماد کردند. به صلاحدید آنان عمل کردند و از حق قانونی خود گذشتند.

در غرب استان، برخی فعالان سیاسی – که بعدا مشخص شد این جریان در جهت منافع آنان بوده است – این وضعیت را «مدل سنتی احزاب» نامیدند و از آن استقبال کردند. وجوانان و مردمی بودند که با احساسات پاک و خیرخواهی صادقانه تمام نیرو و توان خود را در خدمت «پدرخوانده های ترکمنصحرا» قرار دادند! ... و در پایان، شد آنچه که «پدرخوانده» ها می خواستند بشود!در غرب استان، از همان ماه های اول پس از انتخابات، بسیاری از مردم خودشان تبدیل به منتقد اصلی نتیجه بحث اجماع و نحوه مدیریت اجماع و شیوه خروجی اجماع شدند و نارضایتی از نتیجه کار مشخص شد. اما حالا این پدرخوانده ها کجا بودند و هستند تا در مقابل احساسات صادقانه مردم پاسخگو باشند؟!

نتیجه کار با آنچه یاشولی ها وعده می دادند، بسیار فاصله دارد! اما حالا این یاشولی ها و بانیان و مدیران اجماع کجا بودند و هستند تا در مقابل احساسات صادقانه مردم پاسخگو باشند؟!مگر قرار نبود که این " اجماع " شبه حزب باشد و نقش حزب را بازی بکند؟! مگر قرار بر این نبود که کارکرد بانیان و یاشولی های اجماع طوری باشد که بعد از انتخابات , نماینده منتخب با این شورا(اجماع) همکاری کند و به گونه ای باشد که شورا (همان اجماع) رابط بین مردم و نماینده مجلس بشود تا از این طریق شورا" اجماع" به خود یک شکل سیاسی اجتماعی بگیرد و با ارتباط پیدا کردن با بدنه اجتماع و شکل دادن به توده ها آن را برای یک هدف بسیج کند و بصورت موثر با مردم کار کرده و نظر خواهی بکند و در امور سیاسی فرهنگی اجتماعی و در تصمیم گیرها , مردم را بیشتر دخیل کند؟!اما متاسفانه در مقابل سوالات و مشکلات مردم، یاشولی ها و اجماع کنندگان (بخوانید یاشولی ها و بانیان و مدیران اجماع) یا خود را بی خبر اعلام می کنند و یا می گویند که نماینده منتخب پس از انتخاب شدن دیگر به حرف آنان گوش نمی کنند.!!!! و اصلا مدعی می شوند که خود این یاشولی ها و بانیان نیز منتقد عملکرد این منتخبین هستند! آنها می خواهند مردم باور کنند که یاشولی ها و بانیان و مثلا لیدرنماها هیچ گاه اشتباه نمی کنند! «یاشولی و مدیران اجماع» همیشه حق به جانب هستند!

این یاشولی ها و بانیان اجماع با کمال پرویی به ما مردم میگویند که: ما اشتباه کردیم که از آقای ایکس حمایت کردیم!!!

واقعا خجالت دارد!! و مایه شرم است!!! شما یاشولی ها و بانیان اجماع در برابر مردم و ما جوانان پاسخگو هستید و در آخرت باید جواب پس بدهید. مگر چهار سال زمان اندکی هست که شما به راحتی میگویید: شرمنده ما در انتخاب اصلح , اشتباه کردیم!!!!!!متأسفانه بسیاری از مثلا سیاسیون حوزه بندرترکمن , که به قول خودشان کهنه کار و کارکشته این عالم بسیار پیچیده و پر فراز و نشیب هستند به جای شعور سیاسی، شور سیاسی دارند و تفاوت این دو واژه را درک که نکردند هيچ، به دنبال توجیه خودشان هم هستند!!!آقایانی که افراد باسابقه ای در امور سیاسی و اجتماعی ترکمنصحرا هستید! آقایان و خانم هایی که همیشه در موقع انتخابات مدعی دفاع از حق مردم هستید و به جای مردم تصمیم می گیرید! آقایان و عزیزانی که منتقدان خود را خائن، جاهل و تخریبگر و یا ضدقومی اعلام می کنید! زمان پاسخگویی شما کی است؟ کی می خواهید در مقابل تصمیماتی که به جای ما مردم گرفته اید و با تهییج مردم با چندسال سرنوشت آنان بازی کرده اید، پاسخگو باشید؟«یاشولی ها و بانیان» های عزیز! در مقابل عملکرد نمایندگان مجلسی که با توصیه شما رای گرفته اند و با هدایت شما وارد مجلس شده اند، ویا باریزش آرای کاندید اصلح و توانمند مانع گزینش کاندید توانمند میشوید , پاسخگو باشید! خودتان رابا گفتن " شرمنده ما در انتخاب اصلح اشتباه کردیم" تبرئه نکنید!

بنده حقیر از روز آغاز به کار رسمی نماینده محترم مجلس تا به امروز پیگیر مشکلات شمال شهر بندرترکمن و رفع مشکلات قشر ضعیف محله مسیر محل شنا ومشکلات بافت شهری و.. بودم.ولی تا به امروز آن مدعیان خدمت به ما مردم را ندیدم که از مطالباتی که من از مسولین شهر بندرترکمن میکنم دفاع و همصدا با من مطالبه کنند!.کو آن کسانی که دم از اتحاد و همدلی میزدند؟!کو آن یاشولی ها و بانیان اجماعی که میگفتند فریادرس وفرشته نجات مشکلات مردم هستند.؟!ما مردم تا کی صبر کنیم که میگویند صبر کنید هنوز زوده؟!!! سه سال از انتخابات مجلس دهم گذشت ولی ما هنوزم با مشکلات دسته پنچه نرم میکنیم!یک عده از نداری و فقر مالی و معیشتی دارند در شرایط سختی زندگی میکنند واز حداقل حقوق شهروندی خود برخوردار نیستند و اینها میگویند صبور باشید!!!«یاشولی ها و بانیان» عزیز! آیا همچنان باید اسیر لابی گری ها، قول ها و وعده های شما باشیم؟ بگذارید مردم خیر و صلاح خودشان را خودشان انتخاب کنند. بگذارید جوانان بااستعداد و توانای منطقه نیز خودشان را نشان بدهند. «پدرخوانده های عزیز ترکمنصحرا» کی می خواهید به وظیفه خطیر خود عمل کنید؟! وظیفه ای که در سایر مناطق جهان به آن می گویند: بازنشستگی!ما قصد توهین و جسارت به نماینده منتخب خودمان نداریم.. چون ما جوانان و ما مردم در دور دوم کار را یکسره کردیم ولی باز این انحصارطلبان این پیروزی مردم را به خود نسبت میدهند !!!پس اتحاد مردم چی؟! پس اتحاد سایر تشکلات و سایر گروهها و سایر تشکلات دانشجویی چی؟!!!یک داستان برای سران فعالین سیاسی منطقه :

یکی از علمای بنی اسرائیل توبه کرد، وحی آمد به رسول روزگار که وی را بگوی: «اگر گناه میان من و تو بود آن را بیامرزیدم. اکنون گیرم که تو خود توبه کردی، آن قوم را که از راه ببردی و چنان ماندند، چه کنی؟»خطاب به کسانی که بعد از کلی تبلیغ در انتخابات برای فلانی، الان هی میگن پشیمونیم!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دلیل اینکه پشیمان هستند چیست؟

علت پشیمانی از نماینده محترم که به عنوان کاندید اصلح حمایت کرده بودند چیست؟؟!!!

چه مطالبه ایی از نماینده محترم مجلس کردند که ایشان به سرانجام نرسانده باشد که میگویند از حمایتشان پشیمانند؟؟!!!

آیا مطالبه آنها از نماینده محترم مجلس مطالبه ی مردمی بوده و یا مطالبه شخصی(مطالبه پست و مقام و امتیازات و یا...)؟!!!؟؟؟؟؟

چرا هیچ گونه دفاعی از مطالبه ایی که ما از شمال شهر بندرترکمن میکنیم این آقایان مدعی خدمت از حقوق ما مردم دفاع و مطالبه نمیکنند؟!!!تا کی باید قشر ضعیف جامعه در فقر و بدبختی زندگی بکنند؟ تاکی این شهروندان باید از حداقل حقوق شهروندی خود به خاطر فقر مالی و معیشتی برخوردار نباشند؟!!!چذا هیچ توجهی به خواسته ما مردم نمیکنند؟! آیا خدمت کردن به ما مردم باید دم انتخابات باشد؟!آیا خدمت به ما مردم باید شعارگونه و عوام فریبی باشد؟! تا کی ؟!!!!
پایگاه اطلاع رسانی قلعه جیق بزرگ
نقل قول کردن | گزارش به مدیر

گولکولوک

 

 

خیرین ایلیارتورکمنصحرا

برای کمک به بیماران تهیدست
شماره کارت
 6037691980012124
شماره حساب
0109936533002
  بانک صادرات شعبه مدنی گنبد

 

 

شماره تماس سفارش:

0935

354

5288

 

خیریه احسان

تلفن:

33230357

شماره کارت ملت

3672_7007_3377_6104