×

خطا

There was a problem loading image hosting-web-hosting-64493.jpg

c_300_300_16777215_00_images_945_dsfd34.jpg

تورکمنیا: شرکت بریتانیایی نظرسنجی "QS" لیست بهترین شهرهای دانشجویی دنیا برای سال ۲۰۱۶ را معرفی کرده است. به گزارش "QS" عواملی همچون رتبه دانشگاه، امکانات دانشجویی، ارزانی، امکانات تفریحی باعث می‌شوند تا بعضی شهرها از محبوبیت بیشتری در میان دانشجویان برخوردار باشند.

 

پاریس در نظرسنجی سال ۲۰۱۶ با کسب ۴۰۴ از ۵۰۰ امتیاز به عنوان بهترین شهر دانشجویی جهان انتخاب شده است. حتی حملات تروریستی سال ۲۰۱۵ هم نتوانست جایگاه این شهر را به عنوان بهترین شهر دانشجویی تغییر دهد. شهری زنده و پر جنب و جوش با امکانات فرهنگی و هنری بسیار به همراه موسسات آموزش عالی که رتبه بسیار خوبی در سطح جهان دارند، از دلایل محبوبیت این شهر در بین دانشجویان است.

*ملبورن استرالیا با کسب ۳۹۸ امتیاز در رتبه دومین شهر محبوب دانشجویان قرار گرفته است. ملبورن با ۷ دانشگاه، مرکز فرهنگی استرالیا محسوب می‌شود. شهری سرزنده با ساحلی زیبا و بسیاری جذابیت‌های دیگر باعث شده که این شهر بارها در رتبه بالای محبوب‌ترین شهر دانشجویی دنیا انتخاب شود.

*توکیو، پایتخت ژاپن با کسب ۳۹۱ امتیاز در رتبه سوم محبوب‌ترین شهر دانشجویی قرار گرفته است. کلان‌شهری که دانشگاه‌های آن از رتبه جهانی بالایی برخوردار هستند و بهترین امکان کارآموزی به هنگام تحصیل را نیز ارائه می‌دهد.

*سیدنی با ۵ دانشگاه و کسب ۳۸۸ امتیاز در رتبه چهارم قرار گرفته است. تنوع امکانات دانشگاهی و کار باعث شده تا سیدنی به یکی از شهرهای محبوب دانشجویان تبدیل شود. البته به علت هزینه بالای ثبت نام، سیدنی در این بخش امتیاز بسیار کمی به دست آورد.

*لندن با کسب ۳۸۴ امتیاز در رتبه پنجم بهترین شهرهای دانشجویی جهان قرار گرفته است. موسسات دانشگاهی با رتبه بالای جهانی، کلان‌شهری فرهنگی، اقتصادی با امکانات کار و تفریح بالا باعث شده تا این شهر از محبوبیت خاصی در بین دانشجویان در سراسر جهان برخوردار باشد.

*سنگاپور با کسب ۳۸۰ امتیاز در رتبه ششم جهانی قرار دارد. رتبه دوازدهم دانشگاه ملی سنگاپور در جهان، امنیت و رفاه، خوشنامی فارغ‌التحصیلان دانشگاه سنگاپور در جهان باعث شده تا سنگاپور در بین دانشجویان محبوب شود.

*مونترال با کسب ۳۷۷ امتیاز در رتبه هفتم شهرهای مورد علاقه دانشجویان قرار گرفته است. دانشگاه این شهر دارای بالاترین رتبه دانشگاه‌های کانادا و رتبه ۲۴ در دنیا است. شهری فرانسوی‌زبان با فرهنگ‌های گوناگون مهاجران و فستیوال‌های بزرگ موسیقی. مونترال به لحاظ هزینه زندگی گرچه کمترین امتیاز را به دست آورد، اما هنوز هم از بسیاری شهرهای محبوب دانشجویی ارزان‌تر است.

*هنک‌گنگ با کسب ۳۷۳ امتیاز در رتبه هشتم قرار گرفته است. تعداد زیادی دانشگاه با رتبه بالا در سطح جهانی باعث محبوبیت هنگ‌کنگ شده است. اما هزینه‌های بالای اجاره مسکن و ثبت نام (به نسبت دانشگاه‌های اروپایی) باعث شده تا این دانشگاه در این بخش‌ها امتیاز کمتری به دست آورد.

*برلین با کسب ۳۶۹ امتیاز و صعود ۷ پله‌ای طی یک سال در رتبه نهم قرار گرفت. برلین با سه دانشگاه و هزینه‌های مناسب زندگی در سال‌های اخیر به سرعت به شهر محبوب جوانان و دانشجویان در عرصه‌های فرهنگی، هنری و مد تبدیل شده است.

*سئول با کسب ۳۶۷ امتیاز در میان ده شهر دانشجویی برتر جهان در سال ۲۰۱۶ باقی ماند. ۱۴دانشگاه این شهر امتیاز بالایی به لحاظ کیفیت به اندازه دانشگاه‌های پاریس و لندن به دست آوردند. سئول شهری فرهنگی، با نوآوری‌های بسیار متنوع، سرزنده و پرجنب و جوش است که دانشجویان را به خود علاقه‌مند می‌کند.

*مونیخ با کسب ۳۶۶ امتیاز در رتبه یازدهم دنیا قرار گرفت. دانشجویان در پایتخت آبجوی جهان، شهر تیم فوتبال بایرن مونیخ و "ب ام و" برای تحصیل هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند و دانشگاه‌های آن نیز از رده‌های مناسبی در جهان برخوردار هستند.

*زوریخ با کسب ۳۶۵ امتیاز در رتبه دوازدهمین شهر مورد علاقه دانشجویان قرار دارد. سوئیس که به خاطر رفاه، نظم و میزان مالیات پایین شهرت دارد، دانشگاه زوریخ آن نیز دارای بالاترین رتبه دانشگاه‌های قاره اروپا است.

*تورنتو، ونکوور در کانادا و بوستون در آمریکا هر سه با کسب ۳۵۵ امتیاز در رتبه سیزدهم جدول شهرهای محبوب دانشجویی قرار گرفتند. گرچه بوستون با هاروارد و ام‌آی‌تی دارای بهترین دانشگاه‌های جهان است، اما هزینه بالای ثبت نام باعث شده تا این شهر در رتبه سیزدهم قرار گیرد. (عکس: نمایی از شهر بوستون)

*وین با ۳۵۴ امتیاز در رتبه شانزدهم بهترین شهرهای دانشجویی جهان قرار گرفت. هزینه ثبت نام بسیار پایین (برای دانشجویان خارجی)، هزینه مناسب زندگی بعد از برلین و مونیخ، شهری فرهنگی و تاریخی و همچنین وجود رشته‌های مختلف دانشگاهی باعث محبوبیت این شهر در بین دانشجویان شده است.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

خیرین ایلیارتورکمنصحرا

برای کمک به بیماران تهیدست
شماره کارت
 6037691980012124
شماره حساب
0109936533002
  بانک صادرات شعبه مدنی گنبد

 

 

شماره تماس سفارش:

0935

354

5288

 

خیریه احسان

تلفن:

33230357

شماره کارت ملت

3672_7007_3377_6104