×

خطا

There was a problem loading image hosting-web-hosting-64493.jpg

c_300_300_16777215_00_images_945_015615150_30200.jpgتورکمنیا: وزارت دادگستری آمریکا می گوید که اف‌بی‌آی بدون کمک شرکت اپل موفق به شکستن قفل آی‌فون رضوان فاروق، عامل کشتار سن برناردینوی کالیفرنیا، شده و پرونده حقوقی در این زمینه را پس گرفته است.

 

اپل در برابر درخواست دولت که ماه گذشته صادر شد و از این شرکت می خواست نرم‌افزار تازه ای برای دسترسی به محتویات تلفن رضوان فاروق بنویسد مقاومت می کرد.

اما مقام ها روز دوشنبه گفتند که به طور مستقل به محتویات این تلفن دست یافته اند و خواستار لغو آن دستور شدند.

رضوان فاروق و همسرش تشفین ملک ۱۴ نفر را در ماه دسامبر در حمله به یک مرکز بهزیستی که فاروق در آن کار می کرد کشتند.

هر دو آنها در درگیری متعاقب با پلیس کشته شدند. به گفته مقام های آمریکا هر دو آنها در روز حمله در شبکه های اجتماعی با گروه موسوم به داعش بیعت کرده بودند.

دادستان های فدرال هفته پیش گفتند که یک شخص یا نهاد "ثالث" شیوه ای را برای باز کردن قفل تلفن، بدون نیاز به کمک اپل نشان داده است.

پس آن بود که جلسه دادگاه برای رسیدگی به شکایت اف‌بی‌آی، به درخواست وزارت دادگستری آمریکا عقب افتاد.

اپل در آن زمان گفت که نمی داند چطور به این تلفن دسترسی پیدا کند، و اظهار امیدواری کرد که دولت هر گونه نقطه ضعف در سیستم آی‌فون که ممکن است در این فرآیند آشکار شود را در اختیار اپل بگذارد.

آیلین دکر، دادستان ارشد فدرال در ایالت کالیفرنیا، روز دوشنبه در بیانیه ای گفت که محققان از کمک "یک گروه ثالث" بهره مند شده اند اما هویت این گروه یا شخص را فاش نکرد.

هفته پیش یک روزنامه اسرائیلی گزارش داد که متخصصان شناسایی داده در شرکت امنیت سایبری سلبرایت (Cellebrite)، که مقر آن در اسرائیل است، در این مساله نقش دارند.

سلبرایت به خبرگزاری ها گفت که با اف‌بی‌آی کار می کند اما توضیح بیشتری نداد.

با این حال در وبسایت این شرکت آمده است که یکی از ابزارهای آن می تواند داده ها را از تلفن ‌آی‌فون ۵سی و سایر مدل ها استخراج و رمزگشایی کند. تلفن فاروق آی‌فون ۵سی بود.

دستور دولت به بحثی جدی و داغ در مورد مساله حریم خصوصی منجر شد، و اپل می گفت که فراهم کردن امکان دسترسی مقام ها به داده های کاربران "بدعتی خطرناک" خواهد بود.

سایر غول های صنعت نرم افزار و اینترنت از جمله گوگل، مایکروسافت و فیسبوک در این جنجال از اپل حمایت کردند.

زید رعد حسین، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد هم اوایل ماه جاری از شرکت اپل دفاع کرده و گفته بود اگر اپل به درخواست پلیس فدرال آمریکا، اف.بی.آی. تمکین کند ممکن است در "جعبه پاندورا" باز شود.

جیز کومی، مدیر اف‌بی‌آی، هم گفت که این "سخت ترین سوالی" است که در کار خود با آن روبرو شده.

با این حال او گفت که ماموران قانون با کمک حکم بازرسی و ورود که باعث دسترسی به اطلاعات تلفن های موبایل می شود، موفق به نجات جان مردم از جمله کودکان و جلوگیری از حملات تروریستی شده اند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

خیرین ایلیارتورکمنصحرا

برای کمک به بیماران تهیدست
شماره کارت
 6037691980012124
شماره حساب
0109936533002
  بانک صادرات شعبه مدنی گنبد

 

 

شماره تماس سفارش:

0935

354

5288

 

خیریه احسان

تلفن:

33230357

شماره کارت ملت

3672_7007_3377_6104