سیاسی

 

 

ادامه مطلب...تورکمنیا: شعری از سخید بخشنده شاعر جوان و خوش قریحه گنبدی.

ادامه مطلب...

تورکمنیا-آ.گوکلانی:

  _لطفا زباله هاتون رو آخر شب بیرون بیاورید. ومقابل  درب خانه ومغازه ی ما نگذارید.

_باشه ولی مکان فوق سر کوچه ی ماست، غیر از آن جا کجا بگذارم؟ حق بامن است!!

ادامه مطلب...

تورکمنیا- آ.گوکلانی:   اززمانی که زندگی شهری وشهرنشینی آغاز شد   به علت تضاد منافع وبرخوردهایی که در اثر زندگی دسته جمعی پیش آمد به  تدریج  نیاز به وضع قراردادها وقوانین احساس شدکه حقوق شهروندی نیز بخشی از این قوانین ومقررات می باشد.

 ادامه مطلب...

تورکمنیا- آ . گوکلانی: هریک از اقوام باورها واعتقادات خاص خودرا دارا می باشند که برخی از آن  در طی گذشت زمان نه تنها ازبین نمی روند بلکه با فرهنگ  آن جامعه نیز عجین    میشود. 

ادامه مطلب...

تورکمنیا- آرزو گوکلانی:  پرورش ونگهداری شتر در مراتع شمالی استان گلستان و تورکمن صحرا که شامل گنبد، کلاله، اق قلا، بندر تورکمن، گمیشان سیمین شهر، داشلی برون،  می باشد، از زمانهای دور در بین روستاییان رواج داشته است.

ادامه مطلب...

"در سوگ خاورمیانه"

هبوط آدم از عدن،
             کنار زمین.

بودا و زرتشت هیچ با کنفوسیوس
صد و بیست و چهار،
         ضرب در هزار.

 

ادامه مطلب...

تورکمنیا- آرزو گوکلانی*: جهانی که درآن زندگی میکنیم هرروز باتغییر وتحولات زیادی در عرصه های گوناگون علمی، زیست محیطی،سیاسی،اجتماعی،اقتصادی وصنعتی روبه روست وبالطبع این تغییرات پیامدهایی در زندگی انسان ها در بر دارد،یکی از این پیامدهااز بین رفتن هویت بومی شهر میباشد که دراثر رشد وتوسعه ی شهری ومهاجرت دیگر اقوام، باعث تغییر دربافت جمعیتی  شده است.


تورکمنیا- مراد قربانی: این عادلانه نیست.....

صلاح الدین آخوند گوکلان


تمام چیزی که انتظار دارم،ا هرچقدر نزدیک تر میشدم با صحنه های عجیب تری مواجه می گشتم.
دوروحانی ترکمن در ورودی اتاق پذیرایی یک مسجد شیک، مدرن و بزرگ بر روی پله ها به جای دست دادن، انتظار دستبوسی، یکی یکی اقبالیون را به آغوش میکشند و برشانه های خادمین وحدت گوکلان دشت بوسه یی حواله میکنند و حالا مگر میشود با نامی غیر از این صدایش کنی،
"" حضرت صلاح جان تاقصیر """

ادامه مطلب...تورکمنیا- محمود مرادی:  در تصویر روز افتتاحیه عملیات سنگ فرش خیابان های بافت تاریخی شهر گمیش تپه

ادامه مطلب...تورکمنیا- مطلب زیر را نظر محمد ( هوشنگ ) گل محمدی در گروه تلگرامی فراغی به اشتراک گذاشت: خواندن خبر پیشنهاد تغییر روز بزرگداشت مختومقلی فراغی از آخرین جمعه اردیبهشت به هفته اول آن ماه که در سایت دانشجویان ترکمن به نقل از اولکامیز، برای بسیاری از علاقمندان به بزرگداشت شاعر بزرگ ترکمن مختومقلی فراغی نا باورانه می نمود لذا بر آن شدم با پاسخگویی به دلایل پیشنهادی ارائه شده، نظر خویش را بیان کرده باشم:

ادامه مطلب...تورکمنیا- رحمان قره باش: مدیریت ارشد استان درهماهنگی با اداره کل میراث فرهنگی وگردشگری استان، تالش بسیار زیادی ارتقای تعداد مسافران ورودی به استان دارند.

ادامه مطلب...تورکمنیا: سرخی روز پاورچین پاورچین رو به سیاهی می رفت.

ادامه مطلب...تورکمنیا- غفور سخائی: بحث نامگذاری تورکمنی وتوجیه کردن ثبت احوال هم در نوع خودش جالب است یکی ازدوستانم برای گرفتن شناسنامه برای نورسیده اش مراجعه می کنه به اداره ثبت احوال می پرسند اسم نوزاد جیه ؟ میگه "آرقا داغ".

ادامه مطلب...

تورکمنیا: دهکده سنتی - گردشگری آق قلا امسال نیز همانند سال گذشته در مکان سابق آن واقع در سه راهی کمربندی جاده آق قلا به سمت مرز اینچه برون برگزار گردید.

ادامه مطلب...تورکمنیا: موزه مردم شناسی شهر مرزی گمیشان در شمال غرب استان گلستان، گردشگران و میهمانان نوروزی را به مرور فرهنگ، هنر و آداب و سنن تورکمن های ساکن در این استان فرا می خواند.

گولکولوک

 

 

خیرین ایلیارتورکمنصحرا

برای کمک به بیماران تهیدست
شماره کارت
 6037691980012124
شماره حساب
0109936533002
  بانک صادرات شعبه مدنی گنبد

 

 

شماره تماس سفارش:

0935

354

5288

 

خیریه احسان

تلفن:

33230357

شماره کارت ملت

3672_7007_3377_6104