سیاسی

 

 

×

خطا

There was a problem loading image hosting-web-hosting-64493.jpg

shahrdar.jpg

تورکمنیا- آ.گوکلانی:   اززمانی که زندگی شهری وشهرنشینی آغاز شد   به علت تضاد منافع وبرخوردهایی که در اثر زندگی دسته جمعی پیش آمد به  تدریج  نیاز به وضع قراردادها وقوانین احساس شدکه حقوق شهروندی نیز بخشی از این قوانین ومقررات می باشد.

بدین ترتیب افراد ی که در جامعه ودر کنار هم در شهر زندگی میکنند ملزم به رعایت قوانین ومقررات  خاصی  می باشندکه  تعدی وسرپیچی از آنها  موجبات  نارضایتی وتضییع حقوق شهروندان  را فراهم میکند.    در این راستا  می توان به معضلی که در سالهای اخیر گسترش زیادی پیداکرده است اشاره داشت وان دیوار نویسی وچسباندن برچسب ها وآگهی های ریز ودرشت تبلیغاتی  می باشد. با توسعه ی جامعه ی شهری وایجاد مشاغل گوناگون وهمچنین تقاضا برای استفاده از  خدمات ارایه شده   از سوی مردم نیز، که روز به روز بر تعداد آنها افزوده می شود شاهد افزایش بی رویه ی آن   هستیم.  اغلب این تبلیغات جهت مشاغل خدماتی مانند خدمات مربوط به تخلیه ی چاه فاضلاب، نگهداری سالمند در منزل، قالیشویی، سفارش غذا وتحویل ان درمحل به مشتری واز این قبیل می باشد.  که باعث ایجاد تصویر نامناسب وزشتی در چهره ی شهر می گردد 

 

 صاحبان مشاغل فوق ومشابه  تعداد زیادی تراکت و برچسب های تبلیغاتی را به دست عده ای از افراد بیکار که به  دریافت مبلغ کمی   رضایت دارند می دهند تا در شهر راه افتاده وبه  در ودیوار منازل شهروندان بچسبانند. گاهی هم نوشته هایی بصورت تبلیغات وآگهی  برروی  دیوارهای  تمیزونوساز، یا بعضی مواقع هم به شکل مردم آزاری ورنگ پاشی وکشیدن نقاشی با اسپری مخصوص به چشم می خورد.  

 

    باتوجه به مطالب فوق هرساله اکثر  شهروندان شخصا خودشان در صدد رفع ورجوع این  معضل بر می آیند وهزینه ی زیادی هم صرف این کار می کنند. اما بعد از مدتی دوباره ضرب المثل  همان آش وهمان کاسه در این مورد مصداق پیدا میکند ودیوار نویسی ها و... تکرار میشود.       مشکل اینجاست  افرادی که این مسایل را به وجود می آورند غالبا  قابل رویت نیستند وموقعی شهروندان آگاه میشوند که دیگر  کار از کار گذشته است!  

راهکار اساسی برای جلوگیری از این قبیل معضلات، شناسایی،  برخورد جدی ومجازات عوامل دخیل در بروز این ناهنجاریها می باشد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گولکولوک

 

 

خیرین ایلیارتورکمنصحرا

برای کمک به بیماران تهیدست
شماره کارت
 6037691980012124
شماره حساب
0109936533002
  بانک صادرات شعبه مدنی گنبد

 

 

شماره تماس سفارش:

0935

354

5288

 

خیریه احسان

تلفن:

33230357

شماره کارت ملت

3672_7007_3377_6104