سیاسی

 

 

×

خطا

There was a problem loading image hosting-web-hosting-64493.jpg

khanevadeh.jpg


🔵تصور کنید چه احساسی خواهید داشت وقتی که فرزندتان را در مدرسه جدیدی ثبت نام کرده اید. احتمالا شما یا فرزندتان مقداری نگران مدرسه جدید هستید. به عنوان پدر و مادر او چه کمکی می توانید بدهید تا احساس اضطراب کمتری داشته باشند؟🔹🔹می توانید راهکارهای زیر را امتحان کنید:

1-🔹ترس فرزندتان را نادیده نگیرید: آن ها ممکن است از مدرسه ی جدیدی که پر از دانش آموز است بترسند. احتمالا از بچه های قلدر و هماهنگی با شرایط موجود نگران باشند. ممکن است از پیدا کردن دوست جدید یا تنها ماندن بترسند. به همین خاطر خیلی مهم است که به ترس های فرزندتان توجه کنید و با او همدلی کنید.
 
2-🔹پیشنهاد متخصصان را مدنظر قرار دهید: روانشناسان معتقدند که حساسیت زدایی احتمالا به کودکان در عبور از این مرحله کمک کننده باشد. حساسیت زدایی فرایندی است که فرد در معرض آنچه که از آن می ترسد به صورت تدریجی و مکرر قرار می گیرد در نتیجه باعث کاهش پاسخ عاطفی(ترس) در او می شود. و این باعث می شود راحت تر با تغییر پیش رو مواجه گردد.

🔹🔹ساده ترین راه برای انجام حساسیت زدایی این است که، یکبار همراه با فرزندتان مدرسه را بازدید کنید(حتی قبل از آنکه سال جدید شروع شود). به مسئولین مدرسه بگویید که فرزندتان در حال بازدید از مدرسه است و اگر امکانش هست فضاهای مختلف در مدرسه را به شما نشان دهد.

🔹🔹کلاس درس، زمین بازی – سالن ورزش، کتابخانه و... .
اگر معلم در مدرسه حضور داشت همراه فرزندتان او را ملاقات کنید. اگر حضور نداشت، کلاس درسی که قرار است در آن شروع به تحصیل کند را پیدا کنید. به کلاس هایی که ممکن است فرزندتان در طی سال تحصیلی در آن باشد، سر بزنید و از نزدیک مشاهده کنید.با این کار شما به او کمک می کنید تا برای حضور در مدرسه آماده شود.
 
3- 🔹به ویژگی های مثبت مدرسه جدید اشاره کنید: آیا زمین بازی این مدرسه بزرگتر از مدرسه قبلی است؟ آیا سالن ناهارخوری بهتری دارد؟ با در نظر گرفتن نقاط مثبت، به کودکتان نشان دهید که نقل مکان به این مدرسه حداقل از برخی لحاظ مناسب بوده است.
 
4- 🔹امور روزمره را به فرزندتان نشان دهید: کودکان کارهای روزمره را دوست دارند و از اینکه قرار است کارهای جدیدی هر روز انجام دهند لذت خواهند برد.آیا فرزندتان سوار اتوبوس می شود؟ پیاده به مدرسه می رود؟ یا قرار است شما او را برسانید؟ سریعترین راه را برای رساندن فرزندتان به مدرسه پیدا کنید. اگر شما فرزندتان را به مدرسه میرسانید، به او کمک کنید تا با مسیری که هر روز می پیمایید آشنا شود.
 
5- 🔹فرزندتان را در فرآیند آماده شدن برای مدرسه درگیر کنید: این خیلی برای کودکان مهم است که احساساتشان در نظر گرفته شود. و به آن ها کمک می کند تا احساس نگرانی کمتری از مدرسه جدیدشان داشته باشند. به آن ها اجازه دهید تا در آماده کردن لباس ها و وسایل سال تحصیلی جدید به شما کمک کنند. می توانند در آماده کردن صبحانه یا اینکه چه نوع غذایی می خواهید برای ناهار یا عصرانه آماده کنید به شما کمک فکری دهند.
 
6- 🔹به فرزندتان یادآوری کنید که بر چه چالش هایی تا الان غلبه کرده اند: کودک شما وقتی که موفقیت های پشت سرش را به یاد می آورد، اعتماد به نفس بیشتری خواهد داشت. برای مثال، آیا فرزندتان قبلا تجربه نقل مکان داشته است؟ آیا تا به حال در برنامه ها یا گردهمایی های مدرسه شرکت موثر داشته؟ ممکن است در تیم ورزشی مدرسه، یا گروه های هنری-فرهنگی شرکت موثر داشته است. مدرسه جدید ممکن است در وهله اول برای فرزندتان ترسناک به نظر برسد اما اقدامات شما برای یک شروع هیجان انگیز و مناسب می تواند کمک کننده باشد.

⚪️منبع :فولی، مونیکا. (1397).چگونه به فرزندتان کمک کنید تا سال تحصیلی بی دردسری را شروع کند؟؟. شقایق جلالی (مترجم)

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گولکولوک

 

 

خیرین ایلیارتورکمنصحرا

برای کمک به بیماران تهیدست
شماره کارت
 6037691980012124
شماره حساب
0109936533002
  بانک صادرات شعبه مدنی گنبد

 

 

شماره تماس سفارش:

0935

354

5288

 

خیریه احسان

تلفن:

33230357

شماره کارت ملت

3672_7007_3377_6104