سیاسی

معرفی کتاب

تاریخی

 

برای معرفی کالا وخدمات خود و حمایت از تورکمنیا به ما آگهی بدهید

info@turkmenia.ir

 

 

مطالب سایت در یک نگاه

 

 

گزارش-تفصیلی-اولین-نشست-عبور-از-همقوم-گرائی-به-سوی-همشهری-گرائی تورکمنیا- مهندس منصور آتابای:  جلسه ای با پیشنهادتلگرامی دکترجلال الدین سیدی استاددانشگاه درروابط بین الملل ودعوت به منزل  آقای مهندس سیدمهدی کلاته درساعت۱۹:٣۰یکشنبه ۸ مهر۱۳۹۷ باموضوع منطقه آزاداینچه برون منعقدگردید.
چگونه-به-فرزندتان-کمک-کنید-تا-سال-تحصیلی-بی-دردسری-را-شروع-كند؟ 🔵تصور کنید چه احساسی خواهید داشت وقتی که فرزندتان را در مدرسه جدیدی ثبت نام کرده اید. احتمالا شما یا فرزندتان مقداری نگران مدرسه جدید هستید. به عنوان پدر و مادر او چه کمکی می توانید بدهید تا احساس اضطراب کمتری داشته باشند؟
نام-گرگان-باید-به-استرآباد-بازگردانده-شود بازخوانی یک مصاحبهء مهم: پژوهشگر تاریخ و فرهنگ گرگان معتقد است نام گرگان  باید به استرآباد بازگردانده شودتورکمنیا خبرگزاری مهر در روز یازدهم مهر سال گذشته (یکهزارو سیصدو نودوشش هجری شمسی) مصاحبهء جالبی با  آقای  علی بایزیدی پژوهشگر تاریخ منطقه انجام داده است که بنا بر اهمیت این دیدگاه و در سالگرد این مصاحبه ،توسط تورکمنیا بازنشر می گردد.
اگر-ما-فراموش-کردیم،-تاریخ-فراموش-نمی-کند تورکمنیا:  دکتر سیدی شخصیت تاثیر گذار اجتماعی و سیاسی منطقه بعد از ارسال نامه سرگشاده ئی که در آبانماه سال گذشته برای دکتر سید مناف هاشمی استاندار محترم گلستان فرستاد. دومین نامهء سرگشاده خود را نیز به تاریخ یازدهم اردیبهشت خطاب به آقای استاندار به رشته تحریر در آورده است. متن کامل این نامهء سرگشاده بسیار مهم وتاریخی  که حرف دل  وناگفته های شهروندان گنبدی است به شرح ذیل می باشد.
گزارشی-تحلیلی-از-پروژه-پتروشیمی-گلستان-و-ارائه-راهکارهایی-در-راستای-آن تورکمنیا-رحمان قره باش: ...آقای صادقلو استاندارسابق گلستان معتقد است: هیات مدیره پتروشیمی گلستان تکلیف پول های سهامداران را مشخص کنداستاندار گلستان با اشاره به جدیت دولت در پیگیری مطالبات ۹۴ هزار سهام دار پتروشیمی استان گفت: هیات مدیره این شرکت خصوصی (سهامی خاص) بجای فرافکنی و پرتاب کردن توپ به زمین دولت، پاسخگوی مردم باشد.حسن صادقلو افزود: متاسفانه هیات مدیره شرکت پتروشیمی گلستان هنوز گزارش رسمی به استانداری نداده است و استانداری به دلیل خصوصی بودن شرکت نمی تواند بصورت رسمی ورود کند اما در راستای مطالبات سهامداران، موضوع را با جدیت پیگیری می کند.
متن-کامل-ننگنامهء-تورکمانچای   تورکمنیا : با توجه به این که اخیرا ادعاهائی راجع به موقتی بودن آثار وتوافقات ارضی و سرحدات فیمابین دولت های وقت ایران و روسیه مطرح گردیده است، سایت تورکمنیا لازم دانست برای مزید اطلاع محققان و علاقمندان به این توافقنامه ئی که از دست دادن بخش بزرگی از سرحدات کشور عزیزمان ایران را در بر داشت و یکی از ننگنامه های تاسفبار اواخر دولت قاجار و بویژه فتحعلیخان بیمار بود را خدمت خوانندگان تورکمنیا منتشر نماید.متن کامل این قرارداد ننگین که به عهدنامهء تورکمانچای مشهور است چنین می باشد:
تلگرام-و-فرصت-های-شغلی-متصل-به-آن تورکمنیا- رویا سادات هاشمی: بحث فیلتر شدن تلگرام و کوچ اهالی فضای مجازی به پیام رسان های داخلی طی چند هفته گذشته به یکی ازمهمترین بحث های مردم در دنیای سایبری و حقیقی تبدیل شده است. به گونه ای که ماندن یا رفتن از آن محل گفتمان و مناظره گروه های مختلف است؛ اما در این بین چیزی که نقطه مشترک تفکرات گوناگون محسوب می‌شود این است که در حال حاضر نه فقط ایران که جامعه جهانی نیز قادر به انکار کردن عالم سایبر و فضای مجازی نیست این در حالی است که می شود ظهور دنیای اینترنت را در سبک زندگی مردم امروز یک انقلاب دانست.
شگردهای-شیطانی-آمریکا-برای-کنترل-رسانه-ئی-دنیا  تورکمنیا- مهندس شیخمان:🎩 سیاست – شنود آمریکاییآشنایی ام با مساله شنودهای اطلاعاتی از مکالمات تلفن همراه و همین طور کامپیوترها مربوط به سال  2010 بود. کمی بعد از بازگشتم به آمریکا. وقتی که موسسه تحقیقات و پژوهشی که در آن کار می کردم خواست تا جای ممکن از تلفن های Keypad (دکمه ای) به جای انواع لمسیِ آن استفاده کنیم.
جرم تورکمنیا:دختر می پرسد: جرم من چیست؟ مأمور یا فرماندۀ پلیس می‌گوید: اخلال در نظم عمومی. دختر می‌پرسد: اختلال؟ پلیس می‌گوید: اختلال، نه! اخلال. به یاد فیلم وودی آلن می‌افتم و صحنه سرقت از بانک که برسر کلمه تپانچه یا کمانچه بحث می‌کنند!
قره-جه-طیار-به-گرانی-و-قطع-یارانه-ها-نه-گفت      قره جه طیار نماینده فعال مردم شهرستان گنبدکاووس در پی فعالیت های پرتلاش خود در مجلس پس از تذکر به دولت در خصوص عدم فشار اقتصادی به مردم طی نطق پیش از دستور خود این بار به افزایش قیمت ها و کاهش یارانه ها رای مخالف داد.
خیریه-ایلیار-امید-تورکمنصحرا-مجوز-گرفت تورکمنیا: به گزارش خبرنگار تورکمنیا بنا به اطلاع واصله  خیریه ایلیار امید تورکمنصحرا مجوز فعالیت خود را دریافت کرده است. اخبار تکمیلی به زودی به اطلاع خواهد رسید.
نطق-استثنائی-و-شجاعانهء-قره-جه-طیار-در-مجلس-رفتار-منابع-طبیعی-در-دست-اندازی-به-زمین-های-روستائیان-ترکمن-صحرا-خاطرات-تلخ-رفتار-دستگاه-های-زمینخوار-رژیم-پهلوی-را-در-اذهان-زنده-کرده-است تورکمنیا: قره جه طیار نمایندهء پر تلاش مردم گنبدکاووس و بخش داشلی برون درمجلس دهم روز یکشنبه سوم دیماه نودو شش در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی مجلس ضمن دفاع از کرامت شهروندان و توصیهء دولتمردان به عدالت و انتقاد از فشارهای وارده به روستائیان ازجانب منابع طبیعی از مجلس خواست تا به تصویب منطقه آزاد اینچه برون رای مثبت بدهد. این نطق که در نوع خود کم نظیر است فراز های بسیار درخور توجهی دارد که نظر شما خوانندگان سایت تورکمنیا را به این فراز ها جلب می کنیم:
ضرورت-فرهنگ-سازی-شهر-نشینان-جهت-ساختن-شهری-زیبا-وپاکیزه-برای-رفاه-وآسایش-همدیگر تورکمنیا-آ.گوکلانی:   _لطفا زباله هاتون رو آخر شب بیرون بیاورید. ومقابل  درب خانه ومغازه ی ما نگذارید. _باشه ولی مکان فوق سر کوچه ی ماست، غیر از آن جا کجا بگذارم؟ حق بامن است!!
تحلیلی-کوتاه-بر-نهاد-خانواده-در-جامعه-ی-امروز   تورکمنیا-آ.گوکلانی:  نهادخانواده در جامعه ی امروزمتناسب با زمان خویش  دستخوش تغییرات وتحولات فراوانی گردیده است . علت انهم ریشه در علل مختلفی دارد  که یکی از مهمترین واساسی ترین دلایل آن،  چگونگی  روابط بین زن ومرد در زندگی مشترک میتواند  باشد. 
جوان-تورکمن-از-تنگراه-کلاله-قهرمان-مسابقات-قهرمانی-موی-تای-کارگران-جهان-شد  تورکمنیا: ناصر خواجه در مسابقات جهانی کارگری موی تای در بلاروس توانست سکوی نخست را از آن خود کند .خواجه پس از گذشتن از سد قهرمانان نیجریه و ترک تبار به مدال طلای مینسک بلاروس دست یافت.  کانال تلگرامی تورکمنیا به نقل از کاربری بنام دایان نوشت:
چند-نکته-از-یک-خواننده-شکوفائی-گنبد-موجب-خرسندی-ساکنین-شهرهای-همجوار-است  تورکمنیا: متن کوتاه ذیل که در پاسخ یک شهروند محترم گلستانی به نامهء دکتر سیدی به استاندار مرقوم گردیده است سخن دل هزاران شهروند گلستانی است که خالی از لطق ندیدیم آنرا در اینجا باز نشر کنیم:
سخنرانی-دکتر-سیدی-در-اولین-نشست-بررسی-مشکلات-جهان-اسلام تورکمنیا : دکتر جلال الدین سیدی، استاد اهل سنت دانشگاه، بازگشت به پویایی اصیل اسلامی را ضرورت اساسی رفع مشکلات و موانع امروز جوامع اسلامی دانست و بر کارویژه های حکومت در تعدیل فضای محافظه کاری و ایستایی امروز این جوامع تأکید کرد.
یک-خبر-از-آق-قلا تورکمنیا- مهندس وحید دلیجه:طی جلسه عصر امروز شورای اسلامی شهر کردکوی از زحمات دکتر شهرام شمالی طی ۳ ماه سرپرستی شهرداری کرد کوی تقدیر ،و در راستای اجرای تبصره ذیل ماده ۸۳ قانون شوراها،آقای مهندس بهروز کوه نشین با رای اکثریت اعضای شورای شهر به عنوان سرپرست جدید شهرداری کردکوی انتخاب شدند.
پایان-تلخ تورکمنیا- مهندس وحید دلیجه: یکی از معما هایی که جواب آن بی پاسخ مانده یا همیشه ابهام برانگیز است و همیشه هم خواهد بود، خود کشی است.
بررسی-کوتاه-معضلی-به-نام-اعلانات-واگهی-های-تبلیغاتی-ودیوار-نویسی-بر-در-ودیوار-منازل-در-سطح-شهر تورکمنیا- آ.گوکلانی:   اززمانی که زندگی شهری وشهرنشینی آغاز شد   به علت تضاد منافع وبرخوردهایی که در اثر زندگی دسته جمعی پیش آمد به  تدریج  نیاز به وضع قراردادها وقوانین احساس شدکه حقوق شهروندی نیز بخشی از این قوانین ومقررات می باشد.

گولکولوک

 

نظرات کاربران

 

خیرین ایلیارتورکمنصحرا

برای کمک به بیماران تهیدست
شماره کارت
 6037691980012124
شماره حساب
0109936533002
  بانک صادرات شعبه مدنی گنبد

 

 

شماره تماس سفارش:

0935

354

5288

 

خیریه احسان

تلفن:

33230357

شماره کارت ملت

3672_7007_3377_6104